Aktuality

Naše účast na MČR v Mountain Trailu

28. 10. 2023

Ve dnech 9. a 10. září 2023 jsme se zúčastnili na dostihovém závodišti v Pardubicích mistrovství ČR v Mountain Trailu. Náš nejperspektivnější favorit na dobré umístění Wins Shine se po dlouhodobém léčení zraněné šlachy stále zotavuje a nemohl se mistrovství zúčastnit, museli jsme se proto spolehnout na naše dva „kluky“ – jedním z nich je již ostřílený mazák, 18letý valach Poco Hanky Jac, který již nasbíral mnoho významných ocenění a v roce 2021 se stal s Karin Lundákovou mistrem ČR v kategorii Bridleless. Jako druhý splnil kvalifikaci náš mladý, nadějný hřebec Wyos Jaz Man, který sice sbírá zkušenosti, přesto už dosáhl na medailová umístění.

A ještě jako bonus, majitel ranče, Miloš Vyhlídal, dostal nabídku ze spřátelené německé stáje X-Trail Scheckenhausen, si zazávodit na svém odchovanci po hřebci Wins Shine, 5letém valachovi Avy Jay Moonshine RR.

Organizace celého mistrovství nebyla vůbec jednoduchá. Uspořádat akci v takovém rozsahu na pardubickém závodišti, kde se během jednoho dne musel postavit mountaintrailový park (přivézt a rozestavět všechny překážky), připravit kancelář a veškeré zázemí pro soutěžící, byl nelehký úkol, ale spolek Czech Mountain Trail se této výzvy zhostil na jedničku a vše perfektně připravil.

A jak jsme nakonec dopadli?

Zaměřili jsme se především na rychlostní disciplíny, kde jsme se také umístili na předních příčkách.
V kategorii Working Race sedlo se Poco Hanky Jac umístil hned dvakrát – 2. místo a titul 1. vicemistr s ním získal Miloš Vyhlídal a 3. místo s titulem 2. vicemistr získala Vendula Čermáková. Na 5. místě se umístil Miloš Vyhlídal s jeho hřebcem Wyos Jaz Man.

Ani v rychlostní štafetě, která byla doplňkovou soutěží, jsme nezůstali pozadu. Hned 1. místo získala Vendula Čermáková a Poco Hanky Jac a v zápětí se umístil Miloš Vyhlídal a Avy Jay Moonshine.

V klasické kategorii MT sedlo získala Vendula Čermáková s koněm Poco Hanky Jac 5. místo.

Miloš Vyhlídal se v této kategorii umístil s koněm Wyos Jaz Man na 11. a s koněm Avy Jay Moonshine RR na 13. místě. Tito dva mladí koně stále sbírají zkušenosti, avšak věříme, že jejich chvíle jednou přijde.