Aktuality

Jak dopadly závody u nás?

19. 08. 2023

Náročné dva dny závodů (12. a 13. 8. 2023) jsou za námi. Zaevidovali jsme 56 přihlášek, zúčastnilo se 28 koní a celkem se odjelo bezmála 200 startů. Počasí si na nás připravilo dva velmi horké dny, které přišly po deštivém týdnu, kdy jsme se obávali, že zem snad vůbec nevyschne a na dřevěné překážky v parku dáme koním na nohy brusle. Vše se nakonec vydařilo. Koně, jejich jezdci i vodiči si vedli skvěle a předvedli krásné výkony. Vydařil se i společný nástup na jízdárně a FreeStyle, kde se představily v sedle nejmladší (3letá) a nejstarší (u dámy se věk neuvádí) jezdkyně.

Celé dva dny bylo co jíst a pít. Za to vše patří velké díky i našemu zázemí – obsluze kuchyně, baru a grilu na Ranči Rybárna, který se postaral  nejen o hladové a žíznivé účastníky závodu včetně jejich doprovodu, ale i o velký počet diváků, kteří nás přišli podpořit. Úžasný fotograf Aleš Rejnart nachodil stovky kroků, abychom naše snažení a zážitky uchovali nejen v paměti, ale i na fotografiích.

A rozhodčí? Těm patří obdiv, že v těch parných dnech vydrželi a všechny spravedlivě ohodnotili. Ani tentokrát se náš team z Ranče Rybárna mezi ostatními závodníky neztratil a potvrdil své kvality. Miloš Vyhlídal startoval i na zapůjčeném koni, který se jako potomek po hřebci Wins Shine na ranči narodil, ale už třetím rokem má skvělý domov v Německu na ranči X-Trail Scheckenhausen u Michaely a Markuse. Tímto závodem celý team splnil podmínky kvalifikace na MČR Mountain Trailu, které se bude konat 9. a 10. 9. 2023 na závodišti v Pardubicích, kam nás můžete přijet podpořit. Těšíme se na Vás i na příležitostných trénincích v průběhu celého roku a za rok opět na viděnou na závodech u nás na ranči.

Naše krásná umístění:

Karin Lundáková a Smoky Moonshine RR

3. místo – Easy ruka

Miloš Vyhlídal a Avyjay Moonshine RR

1. místo – Štafeta v sedle

3. místo – Easy sedlo

3. místo – Medium sedlo

3. místo – Working race lehký

Miloš Vyhlídal a Wyos Jaz Man

2. místo – Working Race lehký

Miloš Vyhlídal a Poco Hanky Jac

2. místo – Working race pokročilí

Vendula Čermáková a Poco Hanky Jac

1. místo – Working race pokročilí

3.místo – Solid sedlo

3. místo – Extreme sedlo

Lenka Pálková a Welwet

2. místo – Easy sedlo